Position
School
Participants Name
Class
Light Camera Action
First Campion School, Bhopal Arnav Vyas X
Akshat Gupta X
Second The Sanskaar Valley School Aabir Ghosh IX
Mohak Varshney IX
Third DPS Kolar Keshav Tomar XII
Mihir Kumar XII
Consolation The Sanskaar Valley School Marc Danny XII
Shivansh Jain XII
Bal Bhawan Nivedit IX
Yashas IX
Digital Story Telling
First Campion School, Bhopal Pranjal Shukla X
Yash Shrivastava X
Second The Sanskaar Valley School Tilak Sharma XI
Kandim Parekh XI
Third International Public School, Misrod Bhopal Devyansh Sargam X
Tanya Purohit X
Consolation Shree Bhavans Bharti Public School Shiva Rathore IX
Kritagya Sharma IX
Magic Of Mixed Reality
First The Sanskaar Valley School Ishmeet Wadhwa VII
Second DPS Neelbad Devansh Kandpal VIII
Third Sagar Public School, Gandhi Nagar Rakshit Kasat X
Clever Note
First The Sanskaar Valley School Satvik Pradhan X
Second DPS Kolar Nirvan Vidyasagar IX
Third The Sanskaar Valley School Ojasw Tiwari IX
Digital Tutor - Student
First International Public School, Misrod Bhopal Vaibhav Garg XII
Second The Sanskaar Valley School Satvik Pradhan X
Third Sagar Public School, Gandhi Nagar Simran Adwani X
Digital Tutor-Educator (Inter School)
First The Manglam School Obedullaganj Neha Sharma  
Second Sagar Public School, Gandhi Nagar Roshni Priyani  
Third Sagar Public School, Saket Nagar Nagar Vinod Bisht  
Digital Tutor - Educator(Intra School)
Position School Participant Name Block
First The Sanskaar Valley School Dr Ratna Sharma Shikhar
Second The Sanskaar Valley School Ms. Anu Prangan
Third The Sanskaar Valley School Mr. Manish Bharvesh Shikhar

Position
School
Participants Name
Class
EDUGAME
1st The Manglam School Obedullaganj Nomesh Chouhan VI
Suditi Nagar VI
2nd Shree Bhavan's Bharti Public School Shiva Rathore IX
Kritagya Sharma IX
3rd Sagar Public School, Rohit Nagar Bhopal Jeet Sharma VI
Apoorva Jha VI
NFS
1st SPS Gandhi Nagar Arnav Mittal VIII
Abdul Qayyum Zaid VIII
2nd GVN Arjun Singh VIII
Harsh Manwani VIII
3rd SPS ROHIT NAGAR Atharv Gupta VIII
Lakshya Agrawal VIII
Access Denied
1st The Sanskaar Valley School Saatvik Pradhan X
2nd Sagar Public School, Saket Nagar Aditya Badhiye XII
3rd Mount Carmel Samarth Saxena XI
CODE CHEF
1st Mount Carmel Sankalp Omkar IX
Anjali P.S XII
2nd The Sanskaar Valley School Ujjwal Singh XI
Tashi Kamlaldin Rwalshrangpa XII
3rd Montfort School Akansh Gwalvanshi XII
Govind Singh Maan XII
FUN WITH FIFA
1st The Sanskaar Valley School Arjun Rai Vyas XI
Yuvraj Dawani XI
2nd Campion School, Bhopal  Girish Sharma  XII
Priyansh Sharma XII
3rd Delhi Public School, Neelbad, Bhopal Kamalnayan Pathak X
Yash Sharma X
INNOVENTURE
1st The Sanskaar Valley School Tanmay Prakash XI
Shreyansh Jain XI
Arya Krishak XI
Tanaya Soni XI
Ojasw Tiwari IX
2nd The Sanskaar Valley School Kandim K. Parekh XI
Shatakshi Tyagi XI
Anandita Saksena XI
Neel Tatiya XI
Tilak Sharma XI
3rd Sagar Public School, Saket Nagar DHRUV GUPTA X
PARAM SHIV SHARMA IX
MIHIR PARMAR VIII
THAKUR TEJASVA SINGH VIII
SHREYAS OJHA IX

Position
School
Participants Name
Class
JUNIOR QUIZ BOOKLET
1st Sagar Public School,Saket Nagar Shaurya Sharma VI
Shreya Banchhor VII
Ram Richariya VII
Chaitanya Sharma VIII
2nd The Sanskaar Valley School Eshna Agrawal         VI
Soham Chhabra              VIII
Ishmeet Wadhwa           VII
Gopal Tulsyan             VI
3rd IES Public School Pavitra Nagpal XII
Bhuwan Chandnani XI
Dev Badraj X
Divyansh Pipersaniya IX
SENIOR QUIZ BOOKLET
1st Gvn- The Global School Aditya Pratap Singh Chouhan IX
Anurag XI
Sanjeev Lakhwani XII
Sarvansh Jain XI
2nd Campion School Aryan Wadhwani XII
Sumedh Tayade XI
Sahil Sobhani X
Samarth Shrivastava IX
3rd Sagar Public School,Gandhi Nagar Pavitra Nagpal XII
Bhuwan Chandnani XI
Dev Badraj X
Divyansh Pipersaniya IX
Selfie Contest
1st Bal Bhawan School Hassan Ahmed  
2nd Ryan International School Simrandeep Kaur  
3rd SPS Gandhi Nagar Darshika, Eshal, Aryashee & Dev  
IT Quiz Junior
1st DPS, Kolar Road Sulakshana Guha VII
Srishti Nagi VI
Naman Johri VI
Tanushree Vijavargiya VIII
2nd Army Public School Vineeta Kumari VIII
Pathan Arshad Khan VI
Anvi Kapoor VII
Ratan Singh VIII
3rd DPS Neelbad Manasvi Baweja VII
Vaishnavi Sharma Raman VI
Aadie Srivastava VII
Ishaan Rathwe VIII
IT Quiz Senior
1st DPS, Kolar Road Yashas Shende X
Ayush Kumar IX
Rudra Bahal IX
Vibhor Rai X
2nd SPS, Saket Nagar Anushka Shrivastava X
Kanika Khandelwal IX
Shivish Shukla XI
Bhanu Pratap Singh XII
3rd The Sanskaar Valley School Ojasw Tiwari IX
Sanidhya Singh Raghuwanshi XI
Vashistha Narayan Chaturvedi X
Samyak Pandey X
Treasure Hunt
1st Sagar Public School, Rohit Nagar Harshvardhan Soni XII
Gagan Chaturvedi XII
Sumit Widhani XII
Saksham Khodre XII
2nd The Sanskaar Valley School Purunjai Pradhan X
Shruti Saxena X
Mayank Singh Sikarwar XI
Saumya Shome XII
3rd Shree Bhavans Bharti Public School Sarthak Rai XII
Chirayu Agarwal XII
Siddhant Saxena XII
Rahul Bharadwaj XII
Overall Championship Trophy
Overall Championship Trophy was won by The Sanskaar Valley School. But being the host school they didn't keep it and passed it to the Runner Up School - DPS Kolar