• 3D Picasa
    1st Prize : TSVS - Advita Sharma (2)
    2nd Prize : TSVS - Saanvi Gupta (3)
    3rd Prize : Billabong - Diya Chhabria (3)
  • Kudo Game Trap
    1st Prize : IPS - Tejas Arora (5), Vaibhavi Bansod (6)
    2nd Prize : TSVS - Arnav Sharma (6) Tanmay Kaul (6)
    3rd Prize : TSVS- Aryan Singh(6), Dhruv Gupta(6)
  • Mac Scratch
    1st Prize : TSVS - Teerth Sharma (4), Aditya Narang (4)
    2nd Prize : TSVS - Ishmeet Wadhwa (5), Samarth Singh (6)
    3rd Prize : Bal Bhavan - Hadi Faheem (6), Ayush Shrivastava (6)
  • Digital Story Time 
    1st Prize : TSVS - Arko Bhatacharya (7), Rythm Dubey (7)
    2nd Prize : SPS Saket Nagar - Ahom Dutta (7), Akash Singh (7)
    3rd Prize: SPS Saket Nagar -Aarat Sahajpal (7), Naina Bath (7)
  • Digi Wiz Junior
    1st Prize : TSVS - Ojasw Tiwari (7), Anushk Vijayvargiya (7), Soham Kejriwal (7), Kartik Sachdeva (7)
    2nd Prize : DPS Neelbad - Devansh Kandpal (6), Shashwat Gaur (7), Kartik Maheshwari (7), Nivedita Khattri (6)
    3rd Prize : Bhavan's Bharti - Kratagya Sharma (7), Shiva Rathore (7), Sneha Chabra (7), Vipul Dighe (6)
    4th Prize : Vindhyachal Academy - Joydeep Ghosh (7), Rishima Chaturvedi (7), Prashant Singh (7), Rhythm Jain (7)
  • Digi Wiz Senior
    1st Prize : DPS Kolar - Yashas Shende (8), Anurag Chittawar (9), Devansh Baveja (9), Priyanshu Asthana (11)
    2nd Prize : TSVS - Sanjeev Lakhwani (10), Prince John (12), Shreyansh Vyas (11), Sanidhya Raghuwanshi (9)
    3rd Prize : Mount Carmel - Rudransh Singh (11), Jatin Punase (11), Anadi Khare (9), Samarth Saxena (8)
    4th Prize : IPS - Rammuni Diwan (10), Shashwat Mali (8), Anshul Lowlekar (8), Abhinav Sahay (10)
  • Weave the Web
    1st Prize : Bal Bhavan - Sachin Swaroop (9), Abdul Aleem (9)
    2nd Prize : Billabong - Sahanj Jose (9), Prakhar Singh (9)
    3rd Prize : TSVS - Siddhant Singh (10), Divyansh Agarwal (10)
  • Innovation Zone Group A
    1st Prize : TSVS - Inika Modi (6), Harshit Agarwal (6),Vitul MOdi (5), Jhalak Gupta (7), Kanika Singhal (7)
    2nd Prize : SPS Gandhi Nagar - Varun (7), Ujjwal (7)
    3rd Prize : IPS - Arushi Ranjan (7), Krish Arora (6), Anant Goyal (6)
  • Innovation Zone Group B
    1st Prize : TSVS - Divyansh Sahu (10), Vivaan Pathak (11)
    2nd Prize : Billabong - Guneet Singh Bagga (9), Sameer Khan
    3rd Prize : SPS Gandhi Nagar - Drishthant (8)
  • Movie Mania Junior
    1st Prize : Billabong - Akshat Navlani (7), Vaibhav Lachhwani (7), Piyush Tiwari (7)
    2nd Prize : TSVS - Sarjana Chaturvedi (6), Kandarp Parikh (6), Akshat Nayak (6)
    3rd Prize : IES - Vedant (7), Hemant (7), Harsh (7)
  • Movie Mania Senior
    1st Prize : Billabong - Yash Jain (11), Jayesh Rajani (9),Aryaman Shukla (9)
    2nd Prize : Bal Bhavan - Agni Mishra (12), Varun Bachchani (12), Haider Ali (12)
    3rd Prize : TSVS - Arpan Kapoor (12), Prabhash Tiwari (12), Saahil Meersahib (10)
  • Cin and Cout
    1st Prize : Mount Carmel - Keshav Vishwakarma (10), Lakshya Gupta (12)
    2nd Prize : Billabong - Abdul Manaf (11), Shivang Agrawal (12)
    3rd Prize : Vindhyachal Academy - Divyanshu Agrawal (12), Kartik Mishra (12)
  • Mission Gamify
    1st Prize : Billabong - Vaibhav Himthani (11), Arpit Sharma (11), Yuvraj Maroo (11), Shantanu Rastogi (12), Aman Dangi (12)
    DPS Kolar - AALAP BHAT (10), GAURANG MISHRA (11), ASHIRWAD MISHRA (11), RAGHAV GUPTA (12), JOSEPH B.ANTHONY (12)
    2nd Prize : DPS Neelbad - Arnav Gupta (12), Rajat Sablok (12), Steve John (12), Devansh Taneja (12), Ishan Jain (12)
    IPS - Priytaansh Singh (11), Satvik Paderiya (12), Sanket Pathak (11), Sudhanshu Vishmakarma (11), Himanshu Bansod (11)
  • App Connect 
    1st Prize : IPS - Neeranjan Singh (9), Sankalp Shrivastava (8)
    2nd Prize : TSVS - Soumya Swain (11), Aditi Shukla (11)
    3rd Prize : Gyan Ganga - Avi Wadhwa (12)
  • Clevernote
    1st Prize : Billabong - Kunal Chandiramani (9)
    2nd Prize : TSVS - Jeena Jhawar(11)
    3rd Prize : TSVS - Sarvansh Jain(9)
    Consolation : INTERNATIONAL PUBLIC SCHOOL- Vinayak Dixit
    THE SANSKAAR VALLEY SCHOOL - Satvik Pradhan (8)
    SAGAR PUBLIC SCHOOL - Simran Advani
  • Access Denied
    1st Prize : DPS Neelbad - Utkarsh Dubey (8)
    2nd Prize : SPS Saket Nagar - Aditya Badhiye (10)
    3rd Prize : TSVS - Saumya Shome (10)

The Quiz Competitions were conducted by the Quiz Master Mr. Raghu Pandey, Founder- iMature.in & Author of the book - "Become an iMature Student".